Nutriční terapeut České Budějovice – Husova

Nutriční terapeut České Budějovice – Husova

Toto výživové centrum naleznete v Českých Budějovicích na adrese Husova 17, přímo naproti Výstavišti. Hned před naší poradnou je zastávka MHD, pokud jedete autem, můžete zaparkovat přímo u naší pobočky. Otevírací doba je v pondělí a úterý od 9.00 do 18.00, ve středu a čtvrtek od 8.00 do 17.00 a v pátek od 9.00 do 13.00.

Na vaši první návštěvu se můžete objednat i telefonicky, mailem nebo přímo na místě, nejlepší je ale vyplnit si kontaktní formulář na této stránce – my vám pak sami zavoláme a domluvíme se s vámi na přesném termínu. Úvodní konzultace obvykle trvá kolem 45 až 60 minut a její součástí je konzultace s výživovým specialistou, základní diagnostika vašeho těla, která se provádí na moderních certifikovaných přístrojích a měření tlaku. Na této pobočce pracují 3 nutriční specialistky a jeden specialista, zaměřujeme se i na výživu pro děti, sportovce, diabetiky a onkologicky nemocné klienty.

Otevírací doba

Po: 09:00 - 18:00

Út: 09:00 - 18:00

St: 08:00 - 17:00

Čt: 08:00 - 17:00

Pá: 09:00 - 13:00

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

Husova 17, 370 01 České Budějovice

telefon: 733 166 099

e-mail: c.b.vystaviste@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Rudolfov

• Lišov

• Hluboká nad Vltavou

• Zliv

• Netolice

• Husinec

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Kateřina Pauknerová, majitelka

Motto: W. Shakespeare – Naše těla jsou zahrady, jež ošetřuje naše vůle – zahradník. Ta rozhoduje o tom, co z nich vyroste. Na základě vlastních zdravotních komplikací jsem se snažila najít cestu. Myslím, že právě Svět zdraví mi ukázal směr a já se z tohoto  výletu nechci nikdy vrátit.

Mgr. Eliška Šorajová, nutriční poradkyně

Přestože v rodině se nikdy neřešila zdravá strava, už na střední škole mě zajímavost táhla ke kvalitnímu a zároveň zdravému jídlu a životnímu stylu. Bylo jasnou volbou, že jsem se rozhodla studovat bezpečnost a kvalitu potravin, kde jsem se mohla nejobsáhleji dozvědět nejen o výživě člověka, ale také o celé potravinové produkci, hygieně a kvalitě tzv. "od vidlí po vidličku". Zájem o zdraví, důsledky vnějších vlivů na člověka a zdravotní prevenci mě neopouštěl a rozšířila jsem si znalosti studiem ochrany veřejného zdraví. Způsob práce ve Světě zdraví a individuální přístup ke klientům mě nadchly a za možnost zde pracovat jsem velice vděčná, protože spojuje vše, za čím jsem doposud směřovala - možnost pomoci lidem v podpoře svého zdraví, kondice, vzhledu a pohody tou nejpřirozenější cestou: vhodnou stravou. Už Hippokrates věděl, že "Člověk se rodí zdráv a všechny nemoci do něj vstupují s jídlem." - s konceptem Světa zdraví nebudete jíst nemoci, ale zdraví. Čínské přísloví praví: "Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem." - proto neváhejte a vykročte ten první krok na naší pobočku. Těším se na Vás!

Bc. Jakub Školoudík, nutriční poradce

O výživu jsem se začal zajímat už ve středoškolských letech. Odjakživa mě bavilo sportovat a brzy jsem pochopil, že zdravá strava je nedílnou součástí života i sportu. Začal jsem se zajímat o racionální stravování a zkoumat různé výživové směry. Zjistil jsem, že způsob stravování na jaký jsem byl zvyklý z domova, by mě časem dovedl jenom ke zdravotním potížím a sportovní výkonnosti by taky výrazně nepomohl. Pustil jsem se do studia výživy. Jak jsem se dozvídal další a další informace, postupně se mi dařilo se zbavovat nepříjemných trávicích potíží a přicházely i lepší výsledky ve sportu. Vzhledem k tomu, že výživa a sport bylo v podstatě to jediné co mě zajímalo, rozhodl jsem se je studovat i na Vysoké škole. Tam jsem své znalosti ještě prohloubil. Získal jsem praxi jako instruktor pohybových aktivit a dostal jsem další náhled na výživu. Při studiu jsem si přivydělával i v různých stravovacích zařízeních a obchodech a díky tomu jsem dostal možnost vidět jak se s potravinami nakládá. V průběhu času jsem pochopil, že každému svědčí jiná strava a jiný přístup a právě proto jsem se rozhodl předávat své znalosti o výživě ostatním právě prostřednictvím Světa Zdraví. Každému totiž pomáhá najít svou vlastní cestu. Nejraději s klienty prožívám nadšení z postupných výsledků a těším se na každého člověka, kterému mohu pomoci zlepšit kvalitu života 🙂

Bc. Adéla Luptáková, nutriční poradkyně

Výživa mne svým způsobem vždy zajímala, ale soustředila jsem se spíše na pohyb. Stala jsem se instruktorem zdravotní tělesné výchovy a chtěla jsem pomáhat lidem s pohybovou aktivitou. Časem jsem přišla na to, že výživa má v životě zásadní roli. Rozhodla jsem se jít touto cestou, a to mne nakonec dovedlo až do Světa zdraví. Největší potěšení mi v této práci přináší radost klientů a jejich úspěchy. Jsem ráda, že mohu pomáhat lidem, být jim oporou a dosahovat s nimi lepších výsledků.

Adéla Běhunková, asistentka

Zdravý životní styl je pro mě prvořadý, sama jsme zhubla 25 kg. Díky práci ve Světě zdraví se mohu neustále rozvíjet a získávat nové a nové informace, díky kterým se cítím stále fit a plná enegie. Ráda dělám něco, co mne naplňuje, dává smysl a zároveň pomáhá ostatním nastartovat ten správný směr.

Příběh spokojené klientky

Dagmar (49)

Když jsem se vdávala, vážila jsem 58 kg. Po narození dětí mi zůstala kila navíc, která už nešla shodit. Začala jsem více i častěji jíst, velmi ráda sladké a méně sportovat. Postupně mi přibylo na váze až 25 kg. Během 20-ti let jsem sama zkoušela "zaručené recepty" , u kterých jsem neměla sílu dlouhodobě vytrvat, protože byly pro mě kruté. Jednou jsem náhodou na internetu otevřela stránky firmy Svět zdraví, a řekla : "když si neumím pomoci sama, tak si nechám poradit." Zašla jsem na konzultaci, kde se mě ujal pan Jakub Školoudík. Sestavil mi jídelníček a naučil mě se správně stravovat. Po pár měsících šla kila dolů a já se cítím moc fajn a plná energie. Dostala jsem znovu chuť na nějaký sport a začala jsem jezdit na kole. Moc mě to baví a jezdíme s manželem jezdit stále častěji.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.