Nutriční terapeut Jičín

Nutriční terapeut Jičín

Také Jičín patří mezi místa, jehož obyvatelé mohou přímo ve svém městě využít služeb sítě nejlepších českých výživových poraden Svět zdraví. V našem nutričním studiu uvítáme všechny zájemce z Jičína a okolí, kteří nejsou spokojení se svojí postavou a chtěli by tento stav změnit. Služby, které vám můžeme nabídnout začínají u vstupní diagnostiky (provádíme i unikátní metabolickou diagnostiku KNT od renomovaného odborníka RNDr. Petra Fořta, CSc.) a pokračují odborným poradenstvím, pravidelnými konzultacemi, doporučením vhodným doplňků stravy atd. Chcete-li konečně zhubnout, na nic nečekejte a nezávazně si vyplňte formulář na této stránce – slibujeme, že vás nezklameme.

Jičínská pobočka výživového poradenství Svět zdraví je umístěna jen kousek od centra města, na adrese Pod Koželuhy 591. Otevřeno máme od pondělí do pátku, vždy od 8.30 do 17.00. Tým naší poradny je složen ze čtyř špičkových specialistů a jedné asistentky, objednat se k nám mohou i rodiče s dětmi, sportovci, diabetici nebo onkologicky nemocní – specializujeme se na všechny tyto skupiny klientů. S nadváhou jsme už pomohli mnoha lidem z Jičína a okolí a budeme moc rádi, pokud se i vy přidáte do početné skupiny našich spokojených klientů.

Otevírací doba

Po: 08:30 - 17:00

Út: 08:30 - 17:00

St: 08:30 - 17:00

Čt: 08:30 - 17:00

Pá: 08:30 - 17:00

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

Pod Koželuhy 591, 506 01 Jičín

telefon: 734 141 451

e-mail: jicin@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Nová Paka

• Radim

• Hořice

• Dolní Bousov

• Libáň

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Martin Krejčovský, manažer

Můj původní cíl byla dráha hudebníka, mít možnost dělat hudbou radost mnoha lidem. Vystudoval jsem konzervatoř, ale ke konci studia mě začaly trápit zdravotní problémy, díky kterým jsem nemohl v této dráze pokračovat. Zajímal jsem se též o zdravou výživu, a tak jsem začal přemýšlet nad tím, jak i v tomto směru udělat lidem radost a pomoci jim od jistých problémů. V momentě, kdy mi přišla nabídka na práci ve Světě zdraví, jsem se toho chytil a šel za tím. Vždy mě zajímalo, jak stravování může znatelně ovlivňovat každého z nás. Není lepší pocit, než když klienti kvalitně redukují svou váhu, mají z toho radost a jsou plni svých, někdy i ztracených přání a tužeb. Čím větší je spokojenost klientů, tím více mě má práce naplňuje. Baví mě předávat své znalosti dál a pomáhat tak těm, kteří o to mají opravdu zájem.

Ing. Šárka Hajská, nutriční poradkyně

Ve 20 letech jsem si myslela, že pěkné postavy dosáhnu pohybem. A protože mne POHYB bavil, hýbala jsem se. Tančila jsem, plavala, dělala aerobik, předcvičovala. Ve 30-i jsem věděla, že pohyb samotný nestačí, je potřeba zajímat se o STRAVU, o to, co a kdy jím. A protože jsem tou dobou měla malé děti, vařila jsem, pekla, zpracovávala ovoce a zeleninu, používala netradiční suroviny i postupy. Bavilo mne to a baví mne to stále, jen toho času je na vše trochu méně. Jaký střípek do mozaiky přidávám dnes? Často právě ten nejdůležitější!!! REGENERACI a myslím tím nejen odpočinek fyzický, ale zejména psychický, zkrátka dobíjení baterek. Na každého z nás působí něco jiného: může to být příroda, sauna, hudba, občasná sklenička vína či dobrá masáž… Klientům říkám, že jejich úspěch záleží na nich. Na tom, zda mají jasný cíl a budou hledat cestu. Někdo potřebuje poradit s jídelníčkem, někdo redukovat 5 kil, někdo 20, někdo víc. Někomu stačí pár návštěv, někdo potřebuje rok. Každý z nás jsme jiný. Ale díky Vašim příběhům vím, že pokaždé stojí za to ZAČÏT!!!  A díky vlastním zkušenostem vím, že stojí za to VYDRŽET!!!

Andrea Kožíšková, nutriční poradkyně

Zdraví - stav psychické a fyzické pohody může ovlivnit každý z nás dobře nastaveným životním stylem. V posledních letech se stále více setkávám s lidmi, hlavně blízkými, kteří mají vážné zdravotní problémy. Jsem přesvědčena, že některé z nich vznikají právě špatnou životosprávou a nevhodná strava je její součástí. Proto jsem se o výživu začala zajímat více a více. Nyní už vím, že jedině my sami můžeme v našem životě něco změnit. Celý život se snažím pomáhat lidem a právě zde jsem cítila potřebu výzvy. Poskytnout praktické rady v oblasti výživy a také vhodného odpočinku. Je pro mě příjemnou odměnou slyšet, že se dle mého doporučení cítí lépe a jejich život je veselejší. Obzvlášť v době, kdy jsme vystaveni velkému tlaku ze všech stran. Nikoho se nesnažím přesvědčovat, jen mu podat "pomocnou ruku" a vést ho správným směrem. Záleží na něm, zda ji příjme a vyzkouší si, že právě tato volba byla ta pravá. Nejdříve jsem pracovala samostatně jako výživový poradce. Nyní ve Světě zdraví se stále obohacuji o nové poznatky a jsem přesvědčena, že každý klient má u nás individuální přístup a právě díky Komplexní nutriční typologii zjistíme, jaké potraviny jsou pro něho vhodné - prospěšné či nevhodné, které naopak našemu tělu škodí. Velice ráda budu v tomto pokračovat a těšit se na shledání s Vámi.

Petra Henychová DiS., nutriční poradkyně

I když se moje vzdělání ubíralo jinou cestou, o zdravou výživu jsem se vždy zajímala. Můj zájem ještě víc narostl, když se mi narodila první dcera. Uvědomila jsem si, jak je výživa důležitá již před početím, během těhotenství a jak velkou zodpovědnost máme jako rodiče právě i v oblasti výživy. Během rodičovské dovolené jsem absolvovala kurz „výživový poradce“ na škole výživy Mahra. Po ukončení kurzu jsem celá natěšená začala pracovat s několika klienty a mé nadšení rostlo, když klienti krásně hubli a přicházeli další zájemci. Zdravá výživa je obor, který se velice dynamicky rozvíjí. Je potřeba se stále vzdělávat, proto jsem velice uvítala možnost pracovat jako specialista ve Světě zdraví v Jičíně. Beru to jako velkou příležitost, jak získat zkušenosti a dál se rozvíjet, ale především poskytovat komplexní služby, které Svět zdraví nabízí. Z vlastní zkušenosti vím, jak důležitou roli hraje strava v životě. Když k tomu přidáte pohyb a pozitivní myšlení, jste na dobré cestě, jak svůj život prožít dlouze a plnohodnotně. Někdy stačí malá změna. Někdy je potřeba pozměnit více návyků a zaběhlých stereotypů. Každopádně ráda vás těmito změnami povedu. "Emoce jsou matkou nemoci, strava jejich otcem a fyzická konstituce jejich osudem&quot". (čínské přísloví)

Soňa Štroblová, asistentka

Od mládí se věnuji cyklistice a ke kolu jsem přivedla i celou svou rodinu. Zdravý způsob života  je mi velmi blízký. A i přes to jsem nedávno pocítila, že ručička na váze začala nebezpečně stoupat. A jelikož chci, asi jako každá žena, vypadat a cítit se dobře, vyzkoušela jsem různé diety a doporučení, ale kýžený efekt se nedostavoval. Navštívila jsem pro radu pobočku Světa zdraví v Jičíně a poznala nutriční specialistku Šárku Hajskou. S její pomocí jsem nastartovala nové stravovací návyky a v kombinaci s cvičební metodou pilates jsem dosáhla vytouženého cíle. Proto mi teď bude z pozice asistentky Světa zdraví velkým potěšením dělat něco, co má smysl - pomáhat lidem na cestě k jejich osobní proměně.

Další pobočky v okolí

Příběh spokojené klientky

Zuzana (32)

S nadváhou jsem se začala potýkat až tak na přelomu dospělosti. Mnohokrát jsem zkoušela různé diety. Podařilo se mi něco shodit, ale po nějakém čase jsem to zase nabrala zpět, někdy bohužel i víc. Nejhorší to začalo být, když jsem přestala s kojením druhého dítěte. To se moje váha zvedla za tři měsíce o dalších 6 kilogramů. Pak přišel čas vánoční, s ním cukroví, chlebíčky, bramborový salát. A dárky... Pod stromečkem na mě od mých rodičů čekala poukázka na půlroční program ve Světě zdraví v Jičíně. Datum první návštěvy připadlo na 6. ledna, na což jsem se zpočátku dívala dost kriticky. Čekala jsem totiž, že po Vánocích to bude ještě horší. Ale pak mi došlo, že je opravdu nejvyšší čas s tím začít něco dělat. V den první návštěvy jsem byla hodně nervózní. Ale během prvních pár minut, kdy jsem se seznámila s mojí specialistkou, moc milou paní Ing. Šárkou Hajskou, a stejně příjemnou asistentkou Soňou Štroblovou, ze mě nervozita opadla a začala jsem se těšit, co bude dál. Kromě zajímavých tipů na recepty jsem dostala také seznam potravin, které bych měla jíst a kterým se naopak vyhnout. Dostala jsem tak jedinečnou šanci podívat se na hubnutí z úplně jiného úhlu. Toto není dieta - odpovídám, když se mě někdo zeptá, co to za dietu držím. Prostě jinak jím, jinak žiju. Nemyslím si, že bych se dříve nějak přejídala. Spíš jsem byla typ člověka, který pořád něco uzobává, což je snad ještě horší. Po 6 měsících a 20 kilech dole se cítím báječně. I když vím, že to stále ještě není ono, ale na tom se dá pomalu "pracovat" po zbytek života. Za podporu při mém snažení moc děkuji své rodině, kamarádkám a v neposlední řadě paní Ing. Hajské.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.