Nutriční terapeut Ostrava – nám. Msgre Šrámka

Nutriční terapeut Ostrava – nám. Msgre Šrámka

Tato ostravská pobočka výživového poradenství Svět zdraví je přímo v historickém centru města, na adrese nám. Msgre Šrámka 5, hned vedle Equa bank v budově bývalého Tuzexu. Otevřeno zde máme každý pracovní den, pondělí až středu od od 9.30 do 18.00, čtvrtek a pátek od 7.00 do 15.30. V této provozovně pracují tři specialistky a jedna asistentka, všechny tři specialistky se zaměřují i na poradenství pro děti a mladistvé.

Objednat se k nám můžete telefonicky, mailem i osobně na pobočce, nejlepším způsobem je ale online rezervace přes kontaktní formulář na tomto webu. Díky rezervování konkrétního termínu tak alespoň nebudete muset čekat na místě a budeme se vám moci věnovat hned po vašem příchodu.

Otevírací doba

Po: 09:30 - 18:00

Út: 09:30 - 18:00

St: 09:30 - 18:00

Čt: 07:00 - 15:30

Pá: 07:00 - 15:30

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

nám. Msgre Šrámka 5, 70200 Ostrava

telefon: 734 353 530

e-mail: ostrava.centrum@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Orlová

• Rychvald

• Karviná

• Bohumín

• Hlučín

• Studénka

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Mgr. Dana Bajgarová, nutriční poradkyně

Moje cesta k nutričnímu poradenství začala již v době, kdy jsem závodně sportovala (gymnastika, badminton, volejbal) a studovala tělesnou výchovu. Tehdy se mi začaly poprvé vybavovat důležité souvislosti mezi výživou a pohybovou aktivitou. Zúročit své poznatky se mi podařilo při lektorování kurzů aerobiku a body and mind a také během sportovní kariéry mé dcery. Během dvoufázových tréninků a štíhlé postavě, která vydává velké množství energie, bylo třeba upravit stravu tak, aby tělu nic nescházelo. Jednou z velkých výzev se pro mě stala práce s obézními klienty. Zde jsem si ověřila, že úprava stravovacích zvyklostí ve spojení s pohybovou aktivitou dokáže divy. Ráda rozdávám lidem radost a pohodu. Jsem nadšená, když se daří snižovat váhu a tuk, samozřejmě podle pravidel. Není nádhera, že mohu využít vše, co jsem se v životě naučila? 🙂

Ing. Jana Česlíková, nutriční poradkyně

Oboru wellness se věnuji už 25 let. Mám ekonomické vzdělání a po VŠ jsem nastoupila do ekonomické praxe. Brzy jsem ale pochopila, že tento typ práce není pro mě to pravé a že mě baví pohyb a výživa. Začala jsem působit jako profesionální instruktorka aerobiku a osobní trenér. Postupně jsem působila ve fit studiích GYM FRAPP, ATTACK a PURE JATOMI v OC Nová Karolína. V letech 2002–2004 jsem cvičila také v Praze v týmu mistra světa v aerobicu Davida Hufa. Zpočátku jsem se věnovala choreografickým lekcím, pak jsem se specializovala na posilování a vedla lekce typu Bodystyling a P-Class. Postupně jsem se začala věnovat i oblasti výživy, sestavovat pro své klienty výživové programy. Tato oblast mě zaujala natolik, že jsem hledala větší uplatnění ve výživové oblasti. Našla jsem Svět zdraví, firmu s lékařským zázemím, s vypracovaným systémem péče o klienta, firmu, která mi poskytuje možnost odborného i osobního růstu. Proto jsem dnes jedním z jejich specialistů.

Bc. Monika Dragonová, nutriční poradkyně

Motto: "Chci pomoct každému  k lepšímu a zdavějšímu životu." Zdravý životní styl a zdravá strava mě provází celým mým životem. Již od útlého mládí jsem si uvědomila, že to nejcenější co máme je vlastní zdraví, o které bychom se měli náležitě starat. Chci být pánem svého zdraví a zdravou stravou a životním stylem předcházet nemocem. Jsem matkou dvou dětí a dobře vím, jak je kvalitní strava a dostatečný pohyb velmi přínosný pro náš život, abychom byli psychicky i fyzicky zdraví, plní energie a optimismu. Práce s lidmi mě velmi baví a naplňuje. Vždy jsem se zajímala o psychologii a pomoci druhým lidem v jejich soužení a starostech. Každý můj klient je pro mě jedinečný. Je pro mě velmi důležité umět vyslechnout, odborně poradit a slovem utěšit. Hledala jsem práci, která má smysl,bude mě bavit, budu pmáhat druhým a do práce se budu těšit. Tuto možnost jsem našla ve Světě zdraví a jsem za ní velmi ráda. Povzbuzuje mě úsměv,  radost, spokojenost, optimismus, zhubnutí a ozdravení každého klienta.

Bc. Petra Moritzová, asistentka

K práci asistentky ve Světě zdraví jsem se dostala v době, kdy jsem dokončila studium na vysoké škole a hledala zaměstnání. Tato nabídka práce mě okamžitě zaujala a rovněž mi připomněla můj vlastní boj s redukcí váhy. V době dospívání jsem držela řadu drastických diet. Trvalo nějaký čas, než jsem pochopila, že ke štíhlé postavě vede jediná cesta skrze zdravý životní styl a dostatek pohybu. Měla jsem potřebu se více a více vzdělávat v oblasti výživy a fit života. Díky mé proměně jsem se cítila lépe nejen fyzicky, ale především psychicky. Od práce ve Světě zdraví očekávám mimo jiné další užitečné rady a informace ohledně správného stravování. Jsem nadšená, že mohu vykonávat práci, která mě naplňuje a pomáhá lidem. Je skvělé sledovat, že naše práce má výsledky! Je mi potěšením, že Vás mohu provázet na Vaší cestě k lepšímu a zdravému životu! Chci, abyste byli zdraví a měli opět rádi sami sebe.

Další pobočky v okolí

Příběh spokojené klientky

Lenka (35)

Svou první návštěvu ve Světě zdraví jsem absolvovala pouze ze zvědavosti, ale po hodinové konzultace jsem odcházela s podepsanou smlouvou na 3 měsíce. Rozhodně to nebylo mým cílem, protože jsem odmítala jakékoliv diety. Navíc to bylo 3 dny před Vánocemi 21.12. a to byla také výzva. V minulosti jsem si prošla několika dietami a všechny se stejným výsledkem – jojo efekt. Byla jsem Ing. Janou Česlíkovou přesvědčena o tom, že nejde o dietu, ale o změnu stravování. Bylo mi slíbeno, že mě naučí správně jíst, což znamená pravidelnost, správné potraviny, správné složení potravy a hlavně… správný pitný režim, což dnes považuji za základ úspěchu. Musím říct, že peněz vložených do programu v žádném případě nelituji. Jsem nabitá spoustou informací a hlavně za 3 měsíce jsem zhubla 7 kg tuku. Cítím se o poznání lépe, vyměnila jsem šatník a jsem přesvědčena o tom, že to není konečné číslo. Je vážně skvělé jíst, nemuset si jídlo vážit a přitom hubnout. Také musím vyzdvihnout svého výživového poradce, který mě skvěle namotivoval, vše podrobně vysvětlil a hlavně mi věřil.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.