Nutriční terapeut Pardubice

Nutriční terapeut Pardubice

Hubnout v Pardubicích se dá různými způsoby, mnoho z nich ale není moc zdravých ani účinných. Ideální cestou, jak shodit nadbytečná kila a neškodit svému zdraví, je metoda, kterou nabízí výživové centrum Svět zdraví. Tento úspěšný koncept má svoje pobočky po celé ČR a díky profesionálnímu týmu odborníků a propracovanému systému už pomohl tisícům lidí k lepší postavě. Základem je unikátní metabolická diagnostika KNT od RNDr. Petra Fořta CSc., dále pak odborné poradenství a pravidelné konzultace, individuální dietní plán, zdravý jídelníček sestavený vždy na míru a v neposlední řadě i špičkové doplňky stravy. Chcete se o této metodě dozvědět více a vyzkoušet ji? Vyplňte si kontaktní formulář na této stránce a naše asistentka se vám ozve, abyste se domluvili na vhodném termínu.

Pardubice mají svoje nutriční centrum Svět zdraví na dobré adrese, jen kousek od oblíbeného nákupního centra ATRIUM Palác Pardubice (dříve AFI palace). Provozovna je na adrese Nábřeží Závodu Míru 2737, ze zastávek MHD je nejblíže Závodu míru – sídliště. Otevřeno je každý všední den, vždy od 8.30 do 17.00, o víkendech je pobočka zavřená. Kromě manažera zde pracují hned tři zkušené specialistky, jedna z nich se zaměřuje i na výživové poradenství pro děti.

Otevírací doba

Po: 08:30 - 17:00

Út: 08:30 - 17:00

St: 08:30 - 17:00

Čt: 08:30 - 17:00

Pá: 08:30 - 17:00

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

Nábřeží Závodu Míru 2737, 530 02 Pardubice

telefon: 725 757 300

e-mail: pardubice@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Sezemice

• Chrudim

• Dašice

• Přelouč

• Heřmanův Městec

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Martin Krejčovský, manažer

Můj původní cíl byla dráha hudebníka, mít možnost dělat hudbou radost mnoha lidem. Vystudoval jsem konzervatoř, ale ke konci studia mě začaly trápit zdravotní problémy, díky kterým jsem nemohl v této dráze pokračovat. Zajímal jsem se též o zdravou výživu, a tak jsem začal přemýšlet nad tím, jak i v tomto směru udělat lidem radost a pomoci jim od jistých problémů. V momentě, kdy mi přišla nabídka na práci ve Světě zdraví, jsem se toho chytil a šel za tím. Vždy mě zajímalo, jak stravování může znatelně ovlivňovat každého z nás. Není lepší pocit, než když klienti kvalitně redukují svou váhu, mají z toho radost a jsou plni svých, někdy i ztracených přání a tužeb. Čím větší je spokojenost klientů, tím více mě má práce naplňuje. Baví mě předávat své znalosti dál a pomáhat tak těm, kteří o to mají opravdu zájem.

Zdeněk Dostálek, manažer

Do Světa zdraví jsme se s manželkou dostali nejprve jako klienti. Koncept Světa zdraví nás nadchl do té míry , že jsme se pustili do vybudování vlastních poboček s cílem pomáhat i ostatním lidem k lepšímu a zdravějšímu způsobu života.

Bc. Hana Sobotková DiS., nutriční poradkyně

Zdravá výživa a zdravý životní styl mě provází již od dětství. Vždy jsem si vybírala a zajímala se o to, co jím. Možná také proto, že se v mé rodině hojně vyskytovala nadváha a zdravotní problémy s ní spojené, byl můj zájem o zdravé stravování o to větší a zdravé potraviny se staly nedílnou součástí mého života. A protože se ráda se svými znalostmi a zkušenostmi dělím s druhými, rozhodla jsem se proškolit se ve výživě a stát se certifikovaným nutričním specialistou.

Kamila Myslíková, nutriční poradkyně

Do Světa zdraví mě přivedla moje touha po poznání. Poznání toho, jak se „TO“ skutečně má dělat, aby „TO“ fungovalo. S váhou mám problémy od střední školy a za svůj život jsem vyzkoušela mnoho diet. Dietní scénář byl vždy stejný. Pár týdnů odpírání a hladu, pár týdnů s krásnou postavou a následný jojo efekt. Ale kde jsem zase udělala chybu? 
Spousta otázek a na ně žádná odpověď… Proto jsem se začala ve výživě a zdravém životním stylu vzdělávat. Přečetla jsem vše, co se mi dostalo do ruky a hledala na internetu zajímavé články a besedy a narazila na besedu s RNDr. Petrem Fořtem. Najednou jsem měla jasno: Do toho Světa zdraví, o kterém mluvil, se musím dostat!!! Ale ne jako jejich klient, musím vědět víc!!! Vidět pod pokličku!!! 

Gabriela Voříšková, nutriční poradkyně

Jednoho dne jsem si řekla: "A dost!" S přibývajícími kily u mne stoupala nespokojenost, nervozita, rozladěnost. Byla jsem v začarovaném kruhu již pár let. Snažila jsem se někdy omezit sladké, potom přidat trochu pohybu. Zkoušela jsem různé rady na hubnutí - no marně. Až celková změna životního stylu, hlavně jiný přístup a výběr potravin, nastartovala můj "nový" život. Začala jsem se jídlu, stravování a potravinám, věnovat důsledně a systematicky. Nechala jsem si odborně radit, číst odbornou literaturu, hledat informace v časopisech, knížkách - a výsledek se dostavil. Zhubla jsem 15 kg a opět se cítím spokojená. 
Touha předávat svoje vlastní zkušenosti, poznatky a vědomosti i dalším lidem mne přivedla k tomu, že jsem absolvovala kurz výživového poradce. 

Veronika Janečková, nutriční poradkyně

Myslím, že zdravý životní styl by měl být přirozenou součástí každého z nás. Proto se o zdravou stravu už nějakou dobu zajímám a věřím, že není lepší investice, než pečovat o svoje tělo.

RNDr. Alena Vařejková, nutriční poradkyně

Řadu let jsem pracovala ve středisku ekologické výchovy jako lektorka ekovýchovných programů a ekoporadce. K mým oblíbeným tématům patřila i problematika kvality potravin, jejich pěstování, zpracování a dopad tohoto procesu na životní prostředí a zdraví lidí. Pořádala jsem osvětové akce, přednášky, biojarmarky. Stále více mi však má práce připadala příliš obecná, nekonkrétní a nepříliš účinná. Začínala jsem chápat, že je potřeba oslovit konkrétního člověka a ukázat mu, jak důležité jsou kvalitní potraviny a správné stravování. Když jsem se dozvěděla o Světě zdraví a o možnosti tam pracovat, řekla jsem si, že by to mohlo být ono. Doplnila jsem si vzdělání výživového poradce a věřím, že své znalosti a zkušenosti budu moci předávat lidem, kteří je budou využívat k dosažení svého cíle a zlepšení kvality svého života.

Jana Halířová, nutriční poradkyně

Vždy jsem věděla, že chci nějakým způsobem pomáhat svému okolí a pracovat s lidmi. Když se mi naskytla příležitost pracovat ve Světě zdraví, řekla jsem si, že je to příležitost přímo pro mě. Práce v příjemném prostředí s velice kvalitní a individuální péčí o klienty, která mě bude bavit. Zdravý životní styl mě zajímá již delší čas. Prvním impulsem byl pro mě můj přítel, který má velkou zálibu ve sportu. Musela jsem se naučit vařit zdravěji a sama na sobě jsem začala poznávat, že zdravá strava mi dělá dobře a cítím se lépe. Získávání informací z internetu mi nestačilo. Rozhodla jsem se pokračovat ve vzdělání. Jasnou volbou byla technologie potravin a kurz poradce pro výživu. Nabyla jsem mnoho nových zkušeností a informací, které nadále rozvíjím. To vše chci předávat právě lidem, co to potřebují a stojí o to. Cílem mé práce je pomoct Vám cítit se zdravější. Každý z nás by si měl uvědomit, že zdraví máme pouze jedno.

Anna Kopecká, nutriční poradkyně

Klienti, kteří nás navštíví, jsou většinou na začátku cesty za zdravějším a tím pádem i lepším a kvalitnějším životem.Ten první krok, je samozřejmě nejtěžší. Odhodlat se, neodkládat, nevymlouvat, nehledat důvody proč zrovna teď se to nehodí, ale domluvit si u nás termín a přijít.Na všechno ostatní jsme tu my. První krok je vždy jen a jen na Vás, se všemi ostatními Vám pomůžeme. Jsem přesvědčená o tom, že spolu to zvládneme.

Kateřina Kotová, asistentka

K práci na pozici asistentky ve Světě zdraví jsem se dostala velkou šťastnou náhodou. Původně jsem se hlásila na post specialistky, ovšem potvrdila se moje myšlenka, že základní vzdělání v oblasti zdravé výživy ze střední hotelové školy je silně nedostačující a nemůže konkurovat našim specialistům. Štěstí stálo při mně a zrovna se mělo uvolnit místo asistentky. Po popisu náplně práce jsem měla jasno. To je ta práce, kterou bych dělala ráda. Moje očekávání se naplnilo. Velmi mě tato práce baví, i když je spíše administrativního charakteru, což není na škodu, jelikož studuji dálkově na ekonomicko-správní fakultě Univerzity Pardubice a mnoho věcí z této práce se dá převést do mých předmětů. Největší radost mám, když vidím odcházet spokojené klienty.

Bc. Aneta Strejčková, asistentka

První etapa mého profesního života tedy skončila a já nevěděla co dál. Jednoho dne jsem narazila na inzerát na pozici asistentky ve Světě zdraví a pomyslela si, jak by bylo příjemné spojit něco, co mě odjakživa baví - zdraví životní styl a práci. V tu chvíli jsem měla jasno. Pomáhat lidem, být s nimi každý den v kontaktu, snažit se jim zpříjemnit den a to vše s dobrým pocitem, že naši specialisté se o klienta postarají jak jen nejlépe mohou. To je práce pro mě.

Další pobočky v okolí

Příběh spokojeného klienta

Oldřich (66)

Moje první návštěva Světa zdraví byla 29. 11. 2016, kdy jsem při výšce 176 cm vážil 103,1 kg. Za cíl  jsem si dal do konce května se dostat na 90 kg. I když tento cíl nesplním, jsem spokojen s tím, že moje zdravotní potíže postupně ustupují. Cítím se v naprosté pohodě a jsem rozhodnutý pokračovat v započaté změně životního stylu. A věřím, že moje váha se nezastaví na 90 kg, ale půjde ještě níž.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.