Nutriční terapeut Praha 2 – Karlovo náměstí

Nutriční terapeut Praha 2 – Karlovo náměstí

Na Praze 2 má Svět zdraví hned dvě poradny, kromě té vinohradské je v provozu také výživové studio na adrese Na Moráni 1957/5, v blízkosti Karlova náměstí. Pojedete-li k nám hromadnou dopravou, nejblíže to budete mít od tramvajových zastávek Palackého náměstí a Moráň, v případě cesty metrem vystoupíte na stanici Karlovo náměstí a vyjdete směrem na Palackého náměstí.

Jsme tu pro vás každý všední den, v pondělky, středy a pátky vždy od 8.00 do 16.30, úterky a čtvrtky pak od 11.30 do 20.00. Pracují tu tři výživové specialistky a jedna asistentka, rádi vás zde přivítáme i s vašimi dětmi – poskytujeme poradenství i v oblasti dětské výživy. Objednat se můžete nejlépe přes kontaktní formulář na tomto webu, po jeho vyplnění vám sami zavoláme a dohodneme se na optimálním termínu. Přímo na této pobočce už jsme pomohli mnoha lidem s jejich nadváhou, určitě tak splníme i vaše očekávání.

Otevírací doba

Po: 08:00 - 16:30

Út: 11:30 - 20:00

St: 08:00 - 16:30

Čt: 11:30 - 20:00

Pá: 08:00 - 16:30

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

Na Moráni 5, 128 00 Praha 2

telefon: 737 272 090

e-mail: praha.karlak@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Roztoky

• Černošice

• Říčany

• Beroun

• Slaný

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Bc. Kamila Reslová, nutriční poradkyně

Motto: "Je třeba nahlédnout pod slupku stravování i výživy - jez a věz!"

 

 

Michaela Gorčíková, nutriční poradkyně

Zdravý životní styl se stal mou prioritou číslo jedna, když jsem zjistila, že to co skutečně jíme, ovlivňuje nejenom to, jak vypadáme, ale i to jak se cítíme a současně odráží i fyzický stav těla. Již od dětství jsem vnímala nemoc jako něco, co přijde z nějakého nejasného důvodu, obtěžuje náš život a vlastně sami s tím nic moc nenaděláme. Ale teprve časem a díky sebevzdělávání jsem si uvědomila, že my jsme skutečně tím, kdo umožní nemoci, aby se projevila a dále rozvíjela. Jak můžeme chtít, aby naše tělo fungovalo správně, když se k němu správně nebudeme chovat? Dávat mu správné suroviny a dostatek pohybu je základ. Pokud toto zanedbáváme, přijde jednou chvíle, kdy se nám to vrátí - v podobě nemoci. Proto chceme-li mít zdravé a dobře fungující tělo, musíme mu dodat to správné palivo. Lidský organismus je složitý mechanismus, který bude fungovat jen tehdy, dopřejeme-li mu dostatek všeho, co potřebuje. Rozhodla jsem se proto k hlubšímu studiu výživy a vydala se na cestu, kde se snažím skrze Svět zdraví pomáhat ostatním lidem, kteří řeší nejenom svou hmotnost, ale současně i své zdraví. Motto:„Jsme tím, co jíme a na co myslíme."

Bc. Lenka Foltová, nutriční poradkyně

O zdravou výživu jsem se začala zajímat v okamžiku, kdy jsem si uvědomila, že to, co jím, velmi úzce souvisí s tím, jak se cítím. Bohužel z dětství si kolikrát neseme spoustu špatných návyků, kterých se v dospělosti jen těžko zbavujeme. Já jsem také odrostla na tukových rohlících s máslem a marmeládou, na maminčiných omáčkách, buchtách a na sobotní snídani v podobě spišských párků s hořčicí. Pohyb byl můj nepřítel. Deset kilo nahoře. Necítila jsem se dobře ve svém těle, byla jsem pořád unavená, bez energie, apatická. A tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. Vzhledem k tomu, že miluji jídlo, nepřipadala v úvahu žádná dieta založená na tom, že nejím. Tak jsem začala běhat a cvičit. Když už jsem se každý druhý den potila v posilovně, nechtěla jsem svou snahu pak zabít nezdravým jídlem. Uvědomila jsem si, že potit se můžu jak chci, ale když budu jíst jako prasátko, nikdy svého cíle nedosáhnu. A tak začal můj zájem o zdravý životní styl. Čím více se o tuto oblast zajímám, čím více informací mám, tím více jsem také přesvědčená o tom, že jídlo může být pro naše tělo lék, ale také jed. Z původního záměru vzdělávat se jen pro sebe a mého koníčku se stalo zaměstnání, které mi dělá radost a jsem šťastná, když mohu své zkušenosti a znalosti předat dál a pomoci tím třeba zrovna Vám.

Ing. Simona Baloghová, asistentka

Zdravý životní styl mě ještě před nějakou dobou příliš nezajímal, ale pokud se chceme cítit dobře a být zdraví, je nutné pro to něco dělat. A proto pro mě byl Svět zdraví jedinečnou příležitostí, jak spojit dvě věci, které mě baví – zdravý životní styl a práce s lidmi. Motto: „Když si myslíš, že nemůžeš – tak můžeš ještě dvakrát.“

Příběh spokojené klientky

Magdaléna (27)

Jmenuji se Magdaléna Novotná a celý život se aktivně věnuji sportu. V pubertě se má váha začala rapidně zvedat a to ze 70 kg na 115 kg. Je to zhruba pět let co jsem se začala aktivně snažit o to být zdravá a fit. Do Světa zdraví jsem zavítala po velice motivační změně mého trenéra a díky všem testům jsme mimo jiné přišli na hormonální problém, který mému snažení nijak nepomáhal. Mojí motivací je zdraví. Celý program není jednoduchý, dělám v gastronomii, kde si hlídat pravidelné porce je opravdu výzva.  Nedílnou součástí shazování byl sport, který dělám s radostí a i tady sleduji skvělé výsledky oproti dřívějšku. Ačkoliv jsem nebyla úplně stoprocentní, výsledky se dostavily. Velice pozitivně hodnotím pravidelné návštěvy, na které jsem se těšila a tímto bych chtěla poděkovat Kamile Novotné, za její přístup a profesionalitu, která mě motivovala. Absolvovala jsem půlroční program, ale z rad a znalostí, co jsem zde získala, budu čerpat celý život.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.