Nutriční terapeut Praha 6 – Dejvice

Nutriční terapeut Praha 6 – Dejvice

Nejlepší české výživové poradenství má svoji pobočku i v pražských Dejvicích – nutriční studio Svět zdraví zde najdete na adrese Valerie Pavloviče Čkalova 797/26, naproti místní základní škole. Otevírací doba této provozovny je od pondělí do čtvrtka vždy od 9.00 do 18.00, v pátek od 8.00 do 16.00. V této výživové poradně pracují tři specialistky a jedna asistentka, zaměřují se zde i na nutriční poradenství pro děti a pro sportovce.

V dejvické poradně Svět zdraví jsou poskytovány komplexní služby pro všechny, kteří chtějí změnit svoji životosprávu a zlepšit si postavu a kondici. Provádějí se zde diagnostiky organismu a nutriční typologie, zkušené specialistky poskytují odborné poradenství a konzultace, sestavují jídelníčky a dietní plány na míru a nabízejí kvalitní doplňky stravy. Chcete se s naší jedinečnou metodou blíže seznámit? Vyplňte si kontaktní formulář a nezávazně se objednejte na svou první konzultaci – určitě nebudete zklamaní.

Otevírací doba

Po: 09:00 - 18:00

Út: 09:00 - 18:00

St: 09:00 - 18:00

Čt: 09:00 - 18:00

Pá: 08:00 - 16:00

So: Zavřeno

Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

V. P.Čkalova 26 (Dejvice) 16000 Praha 6

telefon: 734 363 616

e-mail: praha.dejvice@svet-zdravi.cz

405 199

zhubnutých kilogramů

89

poraden

208

specialistů

2 010

založena první pobočka

Mapa pobočky

Odkud k nám klienti také jezdí

• Roztoky

• Černošice

• Říčany

• Beroun

• Slaný

Vlašské ořechy zlepšují pružnost krevních cév

Pokud budete denně jíst 30 g vlašských ořechů, uděláte službu své kardiovaskulární soustavě. Kyseliny linolová a alfa-linolenová udržují optimální hladinu cholesterolu.

Hořčík pro dostatek energie

Nedostatek hořčíku a dalších minerálních látek neblahým způsobem ovlivňuje vaši čilost.

Vitamín D pro zdravé kosti

Vitamín D je velmi důležitý; zpevňuje kosti a krom jiných účenků je nezbytný i pro celkovou pohodu.

Smoothies pro dostatek vitamínů

Pravidelná konzumace ovocných a zeleninových smoothie pomáhá celkovému pročišťování organismu a zásobí vás celou řadou vitamínů a dalších prospěšných látek.

Banány pro lepší zdraví

Banány mají vysoký obsah vitamínu B6. 3 středně velké banány dodají doporučenou denní dávku tohoto vitaminu pro dospělého muže, jakož i značné množství vitaminu C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Na této pobočce o vás pečují

Kristýna Báčová DiS., majitelka, nutriční poradkyně

Na střední škole jsem přemýšlela, na jakou školu se budu hlásit dál, a okamžitě mi padla do noty Vyšší odborná škola obor Nutriční terapeut. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, protože ráda sportuji a celkově mě vždy zajímala prevence zdraví. Úspěšně jsem tedy složila přijímací zkoušky a s nadšením studovala. Při studiu jsem se postupně naučila, jak vést v praxi konzultaci s klientem, jak ho měřit odbornou váhou, sestavování jídelníčků pro zdravé i nemocné, výuku na operačním sále (plikace a bandáž žaludku) a další. Předtím, než jsem zakončila školu, jsem už začala pracovat v soukromé dietologické poradně. Po několika letech jsem načerpala bohaté pracovní zkušenosti s obezitou i nadváhou, vegetariány, celiaky, ostatními intolerancemi, anorexií a bulímií a dalším. Chtěla jsem si splnit svůj velký sen a otevřít si vlastní provozovnu. Velkým podnětem k tomu byly nejen výsledky mých klientů, ale především to, že mi děkovali. Poděkování stačí k velkému kroku, aby si člověk uvědomil, jaká je jeho vysněná práce, která ho naplňuje. Pracuji ráda, jsem přísná na své klienty, ale dokážu vycítit, kdy je třeba podpořit a motivovat.

Monika Vítková DiS., nutriční poradkyně

Moje cesta ke zdravému životnímu stylu byla ze začátku hlavně o tom, jak skloubit sport se správným jídlem a dostatkem energie. Čím jsem se více zajímala o výživu, nadchlo mě, kolik různých zdravotních problémů a nemocí se dá pozitivně ovlivnit a hlavně vyřešit optimálně nastaveným jídelníčkem. Sama jsem si prošla obdobím vyšší váhy a následně i podváhy, to už je naštěstí pryč… Pomohla mi pestrá a vyvážená strava s pravidelným pohybem. Vím, jak dokáže pestrý a kvalitní jídelníček podpořit psychiku, pohodu a vyrovnanost člověka a dát sílu, zvládat nové životní překážky. Zároveň mi správně sestavené živiny ve stravě pomáhají při onemocnění štítné žlázy a intoleranci laktózy a v neposlední řadě s celiakií u příbuzných. Není nic hezčího, než sledovat jak se postupně člověk mění k lepšímu a je spokojenější, vyrovnanější a hlavně bez zdravotních problémů.
 

Mgr. Radka Provazníková DiS., nutriční poradkyně

Na střední škole jsem se velmi blízce setkala s problematikou poruch příjmu potravy  a v té době jsem pochopila, jak je strava důležitá pro život a jak výrazně ovlivňuje psychiku a zdraví. V té době jsem již byla rozhodnutá, že chci lidem pomáhat pomocí správné výživy. Po gymnáziu jsem tedy vystudovala obor Diplomovaný nutriční terapeut. A protože vím, jak je naše stravování propojené s psychikou, rozhodla jsem se, že své znalosti a schopnosti ještě rozšířím  o obor Adiktologie, který se specializuje na závislosti. Zaměřila jsem se především na nelátkové závislosti, které mají úzkou souvislost s naší stravou (poruchy příjmu potravy-nekontrolování se ve stravě, ortorexie, bigorexie, anorexie, bulimie,..). Tyto nelátkové závislosti lze totiž považovat za jednu z nejzávažnějších závislostí dnešní doby. Motto: "Zdraví je dobro, o němž nevíme, dokud ho neztratíme." Latinské přísloví

Bronislava Stehlíková, asistentka

Již od útlého dětství můj život ovlivňovalo zdravotnictví - ať už profese mamky, zdravotní sestry, nebo jejích kolegů, se kterými jsme se často stýkali. Zdraví a zdravý životní styl byl u nás velice častým a oblíbeným tématem hovorů. Hned jak to bylo možné, tak jsem absolbovala kurz zdravotníka ČČK. Tehdy jsem zjistila, že pomáhání lidem, asi bude jeden z mých největších koníčků, a od té doby pomáhám jako zdravotník na různých kulturních i sportovních akcích, ale také jezdím na tábory a školy v přírodě. Sama jsem vegetariánkou a snažím se žít i stravovat zdravě. Ráda spolupracuji s lidmi, obzvláště v prostředí které je mi blízké, kde mohu uplatnit své organizační schopnosti a zároveň si rozšiřovat znalosti v takovém oboru jako je zdravý a životní styl s tím spojený. Pokud nás práce baví, tak to má smysl!

Příběh spokojené klientky

Helena (50)

Na jaře loňského roku, jsem začala na svém těle pociťovat, ale hlavně vidět změny, které mě netěšily. Pas se ztrácel, břicho rostlo, kalhoty mě začínaly být těsné, a to vše i přes to, že se vcelku hýbu. Chodím pravidelně běhat, cvičit a hraji basket. Přesto, že se blížila padesátka a mohla jsem to svádět na ni, říkala jsem si, že nechci od padesáti být kulatá, nepohyblivá a nepřitažlivá babička". Není to také tak, že bych se cpala a přejídala, ale bylo mi jasné, že něco dělám špatně a nemohla jsem přijít na to co. Samozřejmě že jsem brouzdala na netu, ale nic mě neoslovilo, až do září 2016, kdy jsem objevila Svět zdraví a objednala se, hlavně proto, že nabízeli celkové vyšetření a diagnostiku. Dostala jsem se do rukou Moniky Vítkové, ale byla jsem spíš pesimistická, že by se celá akce povedla. Dala jsem si za úkol sundat 5 kg. Z 77 kg na 72 kg. První tři týdny jsme to vylaďovaly a je pravdou, že se váha moc nehýbala, ale pak po odhalení posledního zádrhelu to najednou šlo. Váha šla dolů. Po třech měsících, přesně na moje padesáté narozeniny jsem měla dole nejen těch požadovaných 5 kg, ale dokonce o další 3 kg navíc. Když to budu teď hodnotit, nebylo to zas tak těžké. Jen člověk opravdu musí chtít a nenechat se odradit prvním neúspěchem. Netrpěla jsem hladem ani nemusela počítat kalorie, nebo kupovat a pít drahé koktejly, které stejně nemají dlouhodobý efekt (tím jsem si také prošla, jako určitě mnoho z Vás). Také jsem zjistila, že to není o žádném složitém vyvařování, doporučené recepty jsou rychlé a jak řekl můj tatínek: To je poprvé co jím něco zdravé a je to i dobré. ¨ Teď vím jak na to a i když bych hřešila a váha šla zase nahoru, umím ji rychle zase vrátit tam, kam potřebuji. Přesto jsem se (pro jistotu), rozhodla koupit si členství na rok, abych si mohla hlídat ani ne tak váhu, jako množství vody a tuku v těle. Chci moc poděkovat Monice Vítkové, ale i Markétce z recepce. Byly vždy ochotné a vstřícné.

Provozovatel webu Frank Mikes s.r.o.